laupäev, 5. mai 2018

Mini-Punapead: Helbeke

Mini-Punapäid hetkel mul töölaual ei ole, kuid valminud on neid varasemalt kaks: Helbeke ja Nele.

Helbeke on detsembrikuus sündinud tüdruk - jõulueelsest igatsusest valge pehme ja koheva lume järele. Ajal, mil väikesed ninad on surutud tugevasti vastu aknaklaase lootuses, et üksikud langevad helbed katavad maa paksu kelgulumega!
 Seetõttu on ka Helbekesel jääkristalle meenutavast pitsist sukad/püksikud ning mohäärisegusest pehmest lõngast kootud lumivalge kleidike roosast sünteetilisest lõngast heegeldatud detailidega kaeluses ning allääres. Alt laienev satsiga kleidike sobib tänu avarale ja lühikesele tegumoele aastaringseks ringihõljumiseks. Taaskasutuskangast vammus on mõnus selga toppida, kui on jahedamat sorti ilm. Suure kapuutsiga pruun kahekihiline jakike on ääristatud roosa sametpaelaga ning kinnitub eest kahe trukiga.
Helbekesel on naturaalsest lambanahast õmmeldud koorekohvipruun parukas. Lahtisena on need juuksed parasjagu pöörases soengus, kuid siidised ja imepehmed! Palun arvestada ,et juuksed ei kannata karmi kohtlemist ja nukukest pestes ei tohiks juukseid märjaks teha, sest lambanahkne parukas ei kannata pesu!
Helbeke on ca 30 cm pikkune hapra kehaehitusega preili: 100% puuvillasest nukukangast õmmeldud ning täidetud pestud ja kraasitud mahelammaste villaga. Tema nägu on joonistatud veekindlate kangavärvidega - õrna jume põskedele annab mesilasvahakriit. Nukukesel on jäsemad, mida saab küünar-ja põlveliigestest liigutada. Helbeke ei oska iseseisvalt seista, küll aga saab teda istuma sättida - meelsamini istub toe najal.
Soovija leiab selle väikese Helbekese Tartu Roosiaida kauplusest (www.roosiait.ee )!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar